fontos esemény, képzés, oktatás, pandémia

Általános tájékoztatás a digitális munkarend bevezetéséről

Kedves Szülők, Tanulók és a felnőttoktatásban és – képzésben résztvevő Hallgatók!

2020 11. 11-től a 484/2020. (XI. 10.) Korm. rendelet alapján „az iskolák a középfokú oktatásban 9. osztálytól digitális munkarendben működnek”.

A szakképző intézményekben, így iskolánkban, az Ózdi SZC Bródy Imre Technikumban is a szakképzésért felelős helyettes államtitkár utasítása alapján a szakmai gyakorlatok egy részét heti tömbösítésben, kis létszámú csoportokban kell megszervezni.

Eszerint 2020. 11. 16-tól az egyes osztályokban jelenléti szakmai gyakorlatok kerülnek megszervezésre.

Természetesen a gyakorlatok teljes ideje alatt kötelező minden részvevőnek a maszk viselése. Amennyiben ezt a rendelkezést bárki megsérti, azt távozásra szólítjuk fel, ami igazolatlan mulasztásnak minősül.

A jelenléti szakmai gyakorlatok időbeli beosztásáról a KRÉTA rendszeren keresztül és az osztályfőnökök tájékoztatása alapján kaphatnak információt az érintett tanulók.

közismereti órák és az elméletigényes gyakorlatok lebonyolítása azonban digitális módon történik a tanulókkal, a képzésben résztvevőkkel előzetesen ismertetett online csatornákon keresztül. Az esetleg otthon felmerülő technikai nehézségek esetén előzetes jelzések alapján kiscsoportokban továbbra is az érintettek rendelkezésére állnak az iskola számítógépei.

Kérünk minden tanulót, hogy a tanulmányi eredményesség érdekében aktívan kapcsolódjon be az órákba, melyeken való kötelező részvételt a kedves Szülők is folyamatosan tudatosítsák gyermekeikben. Amennyiben valamilyen indokolt okból a tanuló, a képzésben résztvevő nem tud részt venni az órán, legyen az online vagy jelenléti gyakorlat, hiányzását a megszokott módon jelezze, majd igazolja az osztályfőnöke felé.

Ózd, 2020. 11.12.

Deklava Marianna                                                                                                                                                            igazgató