Kreatív, pályázat, rendezvény

Faültetés – Fenntarthatósági Témahét

 A Fenntarthatósági Témahét záró eseményeként diákönkormányzatunk tanulói a természetbe kihelyezett természetismeret óra keretében fát ültettek.

Az Aggteleki Nemzeti Park felajánlásaként az iskolánk füves udvarán helyet kapott egy veres szilvafa csemete.

Az előre kiásott gödörbe a diákok földdel összekevert szervestrágyát helyeztek, majd szakszerűen elültették a növendék fát. Az új növényke kapott egy táblát, amely tájékoztatást ad ültetésének idejéről.

Bízunk benne, hogy megszereti a helyét és sok éven át hoz termést, valamint dísze lesz az iskolánk udvarának.

Veres szilva:

Neve már egy 16. századi szójegyzékben is szerepel Fabricius Balázsnál. Származása ismeretlen.

Középkorai. Augusztus közepe-végén érik. Termése közép nagy. Széles, a kocsány felé kissé megnyúlt alakú, széles barázdamélyedése jellegzetes. Színe sötét lilás-piros, kékes-piros fedőszínnel, foltosan hamvas. Kocsánya rövid, vékony zöld színű. Húsa aranysárga, lédús, duránci. Íze édeskésen savas, gyenge zamattal. Igen jól szállítható. Magja hosszúkás, keskeny és hegyes.

Koraisága miatt igen jó piaci és gazdasági, feldolgozásra alkalmas minőségű gyümölcs.

Fája erőteljes növekedésű, talajban nem válogat, az Alföldön is bő termést ad, de megterem az északi megyékben is. nem elég kék színe miatt nem keresett árugyümölcs. A háztáji kertekben termelhető fajta.