érettségi, fontos esemény, képzés, oktatás, pályázat, Ünnepség

Rekord létszám a jó tanulóknál

Elismerést kaptak az önkormányzat jóvoltából a jól tanuló diákok. Janiczak Dávid okleveleket adott át a mai napon azoknak, akik kiemelkedően teljesítettek az elmúlt esztendőben. Átlagtól függően több tízezer forintos havi juttatásban is részesülnek az arra érdemesek. A város első embere három intézmény hetvenegy fiataljának nyújtott át emléklapot, ami a korábbi tapasztalatokat figyelembe véve rekordnak számít.

Az Ózdi SZC Bródy Imre Szakgimnáziumában is jól teljesítettek tavaly, itt összesen négyen részesültek a támogatásban. A fiatalok egyaránt egyetértettek abban, hogy ösztönzőleg hat a várostól érkező anyagi segítség.

„Azért tartom fontosnak a támogatást, mert a kötelezettségemen kívül én mást nem csinálok, és ezzel is pénzt keresek. A pénzt személyes dolgok megvásárlásra fogom fordítani, amit a saját anyagi hátteremnek köszönhetően nem tudnék megvásárolni. Ez az összeg segít nekem ebben” – nyilatkozta Farkas Bertalan, az Ózdi SZC Bródy Imre Szakgimnáziumának tanulója.

ozd.hu