1. november 22-én került megrendezésre szakgimnáziumunkban az Európai Szakképzési Hét helyi rendezvényeként a „Job-panoráma a Bródyban” c. programnapunk. Ennek keretében az iskolánkban folyó ágazati képzésekhez (villamosipar és elektronika, informatika, egészségügy és szociális) kapcsolódó helyi, térségi cégek, intézmények képviselői mutatták be a jelenlévő középiskolás korosztálynak saját szakmai profiljukat és az általuk kínált elhelyezkedési és karrierépítési lehetőségeket.
  • A munka világa a vállalkozók szemével – cégek rövid bemutatkozása
    • SPAL Kft. Ózd –előadó Fürjes Pál
    • General Electric Ózdi Gyáregysége –előadó: Mózsik Gábor
  • Az egészségügy és a szociális szakterületek kihívásai
    • Egészségügyi szolgáltatások
      az ózdi Almási Balogh Pál Kórházban- előadó: Rolof Orsolya
    • Szociális asszisztens, a segítő munkatárs –előadó: Krokavecz Györgyné

Az interaktivitást sem nélkülöző látványos prezentációkkal kísért közvetlen hangulatú előadások során a hallgatóság betekintést nyert az ágazatainkhoz kapcsolódó szakmák gazdag munkahelyi választékába. A diákok átfogó képet kaptak az egyes munkakörökhöz kapcsolódó konkrét feladatokról, a munkakör betöltéséhez szükséges kompetenciákról és a munkaadók elvárásairól. Saját és a város más középiskolájából érkezett meghívott tanulóknak lehetősége volt egyeztetni az összefüggő szakmai gyakorlatok teljesítéséről is a jelenlévő szervezetek képviselőivel.