fontos esemény, Kreatív, oktatás, rendezvény, verseny

Szavalóverseny a Deákban

Az Ózdi SZC Deák Ferenc Szakképző Iskolája és Művészeti Szakgimnáziuma 2017. április 11-én területi szavalóversenyt szervezett, amelyen iskolánkat Deklava Alex és Janó Nataniel Dávid 9. A osztályos tanulók képviselték.

Az „Amerika nap” programsorozat nyitányaként amerikai költők műveivel kellett készülni. Deklava Alex Edgar Allan Poe Lee Annácska című versét adta elő, Janó Nataniel Dávid pedig Jim Morrison A vég című alkotását.

A színvonalas szavalóversenyen nehéz dolga volt a zsűrinek, hisz mind a 18 szavaló a legjobb tudása szerint adta elő a választott művet. Janó Nataniel Dávid 3. helyezést ért el, jutalmát az amerikai nagykövetség protokollképviselői adják át április 27-én, az Amerika napon, amelyen a rajzverseny eredményei is megszületnek (iskolánkat Váradi Patrik 11. A osztályos tanuló képviseli), valamint az azt követő vetélkedőn is részt vesz iskolánk.

Gratulálunk a szép eredményhez!

szavalo

szavaloverseny