idegen nyelv, képzés, Kreatív

Nyelvi hét 1-5. nap

Nyelvi hét az Ózdi Bródy Imre Szakképző Iskolában (Ózd Petőfi út 20.)

2015. március 16-20.

Az Innovatív iskolák c. pályázat keretén belül lehetősége volt ismételten iskolánknak a Bródy Imre Szakképző iskolának 2015 tavaszán a Nyelvi Hét megrendezésére. A nyelvtanárok újra lelkesen láttunk neki a szervezési feladatoknak. Tettük ezt annál is inkább, mert a tavalyi évben megvalósított program diákok körében aratott sikeréből azt szűrtük le, hogy igény van erre.

Az alapkoncepciónk ismét  az volt, hogy a diákjaink angol és német nyelvből egyaránt, a hét során nap mint nap játékos vetélkedők formájában összeállított  érdekes feladatokon keresztül fejleszthessék idegen nyelvi ismereteiket.

Mivel az angolos diákok többen vannak, mint a németesek az iskola két különböző helyiségében zajlottak a programok a hét folyamán. Szerencsére rendelkezünk egy rendezvényteremmel, ahol az angolosok is elfértek. A németesek számára elég volt egy interaktív táblával felszerelt nagyobb előadóterem.

Az órarendet oly módon módosítottuk a hétre, hogy minden nap rendelkezésre állt egy 30 perces időintervallum, 9: 30-10 óráig a nyelvi blokk lebonyolítására. Ez nem okozott a normál tanítási óráknál problémát, minden szaktanár kolléga megtarthatta az óráit.

Nyelvi hét 1. nap

Nyelvi hét 2. nap